OSTATNIE REGATY NA POGORII 1
Dodane przez admin dnia 15 października 2008 21:56:00
W tym roku na Pogorii 1 w trochę nietypowej kolejności odbyły się ostatnie regaty w tym sezonie nawigacyjnym. Błękitna Wstęga Pogorii wypadła przed Pucharem Komandora KSW FREGATA No trudno ,ale wszystko potoczyło się pomyślnie. Regaty odbyły się. Żeglarze są zadowoleni- trofea rozdane

Rozszerzona zawartość newsa
Ale po kolei BŁĘKITNĄ WSTĘGĘ POGORII 1 w tym roku organizował  TKŻ TROMP . Na starcie regat stanęło kilka załóg z pogoriańskich klubów walcząc o miano najszybszej łodzi na jeziorze POGORIA 1.Choć były to same omegi zapału do walki nikomu nie brakowało. Odbył się jeden ,ale za to bardzo długi wyścig i każda załoga miała szansę powalczyć. W ostateczności BŁĘKITNA WSTĘGĘ POGORII w 2008 r. zdobyła załoga płynąca na omedze POL 149 PASJA WODNA w składzie Radosław Stachurski i Marek Stachurski ,reprezentanci klubu KSW FREGATA.  Tydzień później odbyły się ostatnie regaty w tym sezonie tj. PUCHAR KOMANDORA KSW FREGATA w klasie OMEGA .Przy słonecznej pięknej jesiennej pogodzie odbyło się pięć biegów . Walka do ostatniego wyścigu była wyrównana . Praktycznie ostatni wyścig rozstrzygnął o kolejności w całych regatach i tak:
P
ierwsze miejsce to załoga z KSW FREGATA Stachurski Radosław, Stachurski Marek i Mazur Rafał.
 Drugie miejsce to załoga z KW ZEFIR Skowron Sławomir, Skowron Adrian i Łukaszczyk Ireneusz.
Trzecie miejsce zajęła załoga z KSW HUTNIK Kozak Adam, Kozak Dorota i Grazda Ewa.
 Po wręczeniu pucharów i nagród przez komandora klubu KSW FTEGATA wszyscy zawodnicy regat, oraz kibice i miłośnicy żeglarstwa spotkali się przy ognisku smażąc kiełbaski i  pijąc piwko. I tak sezon nawigacyjny i zmagań sportowych na wodzie na POGORII 1 został zamknięty .Do następnego  roku.