Klub sportów wodnych Fregata
Strona główna * Kontakty z Fregatą Poniedziałek, 15 Lipca, 2024
Nawigacja
Foto Galeria

Klipy video

Fregata
  Strona główna
  Kontakty z Fregatą
  Cennik czarteru łodzi
  Komunikaty klubowe
  Artykuły
  Statut
  Download
  Linki

Ciekawe strony www

Losowa Fotka
obraz 020.jpg
obraz 020.jpg
PP Pogoria 3 . 2008r
Reklama

PWiK Dąbrowa Górnicza

DG_baner

polsoft

Twój adres IP:
35.172.230.21
Security System 1.8.2 Š 2006 by BS-Fusion Deutschland
Mistrzostwa Polski w kl.Omega Pogoria3 2019
AktualnościSobota zapowiadała się na zdecydowanie lepsze ścigania, prognozy dawały nadzieję na równy, umiarkowany wiatr co najmniej do 15:00. Tuż po 10:00 udało się wystartować pierwszy bieg, niestety pomimo prognoz aura niewiele odbiegała od piątkowej. Bardzo zmienny, pojawiający się nieco losowo wiatr bardzo utrudniał skuteczne żeglowanie. Jedynie najlepsze załogi poradziły sobie dobrze w tych trudnych warunkach, ale w całej stawce doszło do sporych przetasowań. W Standardzie wyścig padł łupem Romana Knasieckiego. Za to słabszy bieg wypchnął Adama Perczyńskiego poza podium, na które wskoczyła za to bardzo równo pływająca załoga z Rzeszowa z Michałem Markiewiczem za sterem (POL-223). Bardzo solidnie zaprezentowały się także załogi Michałą Gajdy, Arka Sendlewskiego czy Mirka Misiaszka. W Sporcie zdecydowane zwycięstwo odniosła załoga Marcina Styborskiego, dzięki czemu wyszła na mocne prowadzenie. Niestety dosyć mocną wpadkę zaliczył Paweł Kalota, zajmując dopiero 10 miejsce, ale solidna zaliczka z pierwszego dnia pozwoliła mu utrzymać 2 miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajęła załoga Kamila Ortyla, walcząca o odbicie po słabym pierwszym dniu (nie ukończony drugi wyścig), a 3 na metę wpłynęła dawno nie widziana na starcie, rutynowana załoga Jurka Nadolnego. Po zakończeniu pierwszego wyścigu pojawił się solidny wiatr, niestety co chwila zmieniający swój kierunek. Pomimo prób, przez prawie godzinę komisji sędziowskiej nie udało się puścić żadnego startu, wiatr zmieniał swój kierunek zbyt mocno, by następnie zaniknąć zupełnie… Do 17:00 trwało wyczekiwanie na wiatr, a tuż przed wyznaczoną godziną wydawało się, że jest nadzieja. Niestety, pojawiający się wiatr okazał się nie wystarczający.
Trzeci dzień regat przywitał zawodników przybywających do portu niską temperaturą, deszczem ale i całkiem równym wiatrem, w okolicach 2B. Po krótkim namyśle i sprawdzeniu akwenu zapadłą decyzja: „na wodę”. Ponownie, warunków starczyło tylko na jeden wyścig. W obu klasach swoją dominację potwierdzili liderzy, pewnie wygrywając swoje wyścigi. Za to za ich plecami, trwała zażarta walka o miejsca na podium. Finalnie we flocie Standard drugie miejsce utrzymała żeglująca przez całe regaty bardzo równo załoga Radka Stachurskiego. Rzutem na taśmę, zajmując drugie miejsce w ostatnim wyścigu, po brązowy medal sięgnęła załoga Mirosława Misiaszka, na ostatniej prostej wyprzedzając Michała Markiewicza. We flocie Sport srebro przypadło załodze Daniela Sokołowskiego, a Paweł Kalota, pomimo znowu słabszego wyścigu, zdołał utrzymać się na podium, zdobywając identyczną liczbę punktów co Kamil Ortyl, który ostatecznie zajął miejsce czwarte.
Oprócz ścigania, całe regaty były niezwykłym wydarzeniem. Stojący za całym wydarzeniem Klub Sportów Wodnych FREGATA z Dąbrowy Górniczej, kierowany przez komandora Radka Stachurskiego, przygotował dla zawodników wiele atrakcji. Dzięki wsparciu głównego partnera regat – Dąbrowskich Wodociągów, codziennie odbywały się koncerty i imprezy integracyjne. Zawodnicy mieli zapewnione pełne wyżywienie oraz transport między ośrodkiem FREGATy a portem regat i hotelami. Jedną z atrakcji było także rozstrzygnięcie konkursu z wiedzy o historii Omegi, podczas którego Jarek Cieślak podsumował wszystkie pytania, okraszając je różnymi ciekawostkami. Jedyny niedosyt pozostawiła po sobie pogoda. Pomimo starań i przygotowań Organizatorów, włożonego wysiłku, całe regaty stały pod znakiem słabego, zmiennego wiatru, przez co wszystkie wyścigi rozgrywane były w warunkach na granicy możliwości ścigania. Pomimo to, całą imprezę należy uznać za sukces. Ogromna frekwencja (64 załogi!), znakomita organizacja regat, profesjonalne komisje sędziowskie (zespół sędziowski, zespół protestowy, zespół techniczny) złożyły się na wydarzenie imponujące rozmachem i przygotowaniem. Najserdeczniejsze podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu zawodów oraz dla zawodników za znakomitą rywalizacją, a dla kibiców za wsparcie!

Foto- Dzień 1 czwartek-pomiarowy

FOTO - Dziń 2- piątek

Foto - Film -Dzień 3-sobota

Foto- Dzień 4 - niedziela


Dodane przez admin dnia 07 października 2019 22:46:05 8328 Czytań Drukuj
Fregata na facebooku
Fregata kursy 2024
Highslide JS
Terminy regat - Puchar Pogorii 2024
Highslide JS
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Ankieta
Jak często żeglujesz ?

Często

Od czasu do czasu

Rzadko

Nigdy nie żeglowałem

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Najciekawsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
 z-Mood Theme by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew Š 2003-2004 32353516 Unikalnych wizyt