Klub sportów wodnych Fregata
Strona główna * Kontakty z Fregatą Wtorek, 16 Lipca, 2024
Nawigacja
Foto Galeria

Klipy video

Fregata
  Strona główna
  Kontakty z Fregatą
  Cennik czarteru łodzi
  Komunikaty klubowe
  Artykuły
  Statut
  Download
  Linki

Ciekawe strony www

Losowa Fotka
regaty _imielin_2009 688.jpg
regaty _imielin_2009 688.jpg
Puchar Śląska Imielin 2009
Reklama

PWiK Dąbrowa Górnicza

DG_baner

polsoft

Twój adres IP:
44.211.31.134
Security System 1.8.2 Š 2006 by BS-Fusion Deutschland
Kurs żeglarski maj 2014
AktualnościKurs na żeglarza jachtowego w klubie KSW Fregata
za nami. Było dużo nauki, zmiennej pogody, słabego i mocnego wiatru, ale także wspaniałej atmosfery, zapachu ogniska i śpiewanych szant. Przed młodymi, świeżo wyszkolonymi żeglarzami pozostał jeszcze jeden krok do zdobycia upragnionego patentu żeglarza jachtowego - czyli EGZAMIN.
Tekst pobrany za strony facebooka KSW FREGATA.
Highslide JS
Zdjęcia z kursu żeglarskiego udostępnił kapitan JAN są TUTAJ
Dodane przez admin dnia 08 maja 2014 20:47:22 16565 Czytań Drukuj
Otwarcie sezonu 2014
AktualnościW sobotę 12.03.2014r . spotkaliśmy się w klubie na Fregacie aby rozpocząć nowy sezon nawigacyjny . Było to również Walne Zebranie klubowiczów Fregaty . Po wytyczeniu kierunków działania w klubie w tym roku i przedstawieniu harmonogramu zadań wraz z terminem ich realizacji. Highslide JSPod masztem sygnałowym podniesiono banderę i otworzyliśmy sezon nawigacyjny 2014. Po tej ceremonii przeszliśmy na przystań aby dokonać wodowania łodzi i przygotować je do pływania.

ZDJĘCIA Z TEGO DNIA TUTAJ

Sezon żeglarski 2014 oficjalnie został otwarty i dlatego to zapraszamy wszystkich do odwiedzania nas na naszej przystani aby doskonalić sztukę żeglowania.
Dodane przez admin dnia 22 kwietnia 2014 20:56:14 15174 Czytań Drukuj
Powitanie wiosny 2014
AktualnościW sobotni bardzo ciepły dzień 22.03.2014 jak co roku na przystani żeglarskiej w KSW Fregata powitano nadchodzącą wiosnę,W tej ceremonii jak zawsze wzięli udział żeglarze ,przyjaciele klubu a przede wszystkim nasze. dzieci i wnuczki Tradycyjnie podtopiono. Highslide JS Marzannę w jeszcze zimnej wodzie jeziora Pogoria .Chociaż zima w tym roku za bardzo nie dała się we znaki to jednak cała brać żeglarska na pewno pragnie aby już od tego dnia było ciepło ,i aby można było jak najszybciej żeglować i cieszyć się pasją którą najlepiej lubimy.Z ciepłym żeglarskim wiosennym pozdrowieniem Zarząd klubu KSW Fregata

Zdjęcia z powitania wiosny TUTAJ
Dodane przez admin dnia 23 marca 2014 19:23:43 10297 Czytań Drukuj
Życzenia na Nowy Rok 2014
Dodane przez admin dnia 03 stycznia 2014 00:00:00 14258 Czytań Drukuj
Terminy regat kl.Omega w 2014r
Dodano nowy termin (edycję Pucharu Śląska) na 10-11 maja
Wisła Wielka na jez. Goczałkowice


Dodane przez admin dnia 01 stycznia 2014 00:00:00 10038 Czytań Drukuj
rejs na OPTI w 2013
AktualnościNadchodzi zima i czas powspominać , pochwalić się, co dokonaliśmy, co przeżyliśmy co warto opowiedzieć . Zachęcam do swoistych " morskich opowieści" . A my zamieścimy te opowieści na naszej stronie .

A teraz przedstawiam relację z rejsu na jachcie "OPTI " Gdzie uczestnikami byli nasi klubowicze a rejs odbywał się na trasie Dziwnów - Bornholm - wyspy Frederikso i Christianso - Łeba - Władysławowo - Hel - Gdynia."Katowice - Świnoujście pociągiem, następnie jachtem "Opti" do Dziwnowa i dalej Bornholm -wyspy Frederikso i Christianso - Łeba -Władysławowo -Hel -Gdynia i pociągiem do Katowic. Termin :15-28.08.2013 r. Trasa: . Cel:Częściowe poznanie Bornholmu (kilka portów), dwóch wysp Duńskich na północ od Bornholmu i z powrotem do polskiego brzegu Bałtyku i niektórych polskich portów z metą j/w Gdyni.......

CAŁOŚĆ opowieści z rejsu -KLIKNĄĆ W LINK PONIŻEJ !
Spisał i do druku podał: majtek Andrzej S.

TUTAJ CAŁY OPIS Z REJSU TUTAJ

LINK do galerii FOTO z rejsu TUTAJ
Dodane przez admin dnia 12 grudnia 2013 20:26:37 15325 Czytań Drukuj
spotkanie u Prezydenta miasta
AktualnościJak co roku Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza zaprasza Przedstawicieli Stowarzyszeń Sportowych na spotkanie "wigilię" , chcąc uhonorować zaangażowanie klubów i Stowarzyszeń w rozwój kultury fizycznej i sportu oraz promowanie Dąbrowy Górniczej na imprezach sportowych .
W tym roku spotkanie to odbyło się w dniu 09 .12 .2013 r. w Nemo w sali bilardowej. Po krótkiej prezentacji z imprez sportowych roku 2013 Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza w ręczył pisemne podziękowania Stowarzyszeniom sportowym przybyłym na spotkanie .
Na spotkaniu tym był obecny i nasz klub KSW Fregata otrzymując podziękowanie z rąk Prezydenta Miasta Zbigniewa Podrazy.


Dodane przez admin dnia 09 grudnia 2013 21:17:25 7970 Czytań Drukuj
Walne we Fregacie 2013
AktualnościW dniu 16 listopada 2013 w Klubie KSW Fregata odbyło się Walne Zebranie członków klubu . Przedstawiono sprawozdania i raporty z działalności Zarządu klubu za lata 2011 - 2012rok , przedstawiono również stan kondycyjny sprzętu i zaangażowanie członków klubu w działalność i rozwój klubu. W tym roku mija także kadencja Zarządu KSW Fregata. Przeprowadzono więc głosowanie i wybrano nowe władze klubu w KSW Fregata tj. Zarząd i Komisję Rewizyjną na następną kadencję . Po wyborze nowych władz , odbyła się ogólna dyskusja przybyłych na zebranie członków . Po owocnej dyskusji nowo wybrany Zarząd przedstawił zadania sobie i klubowiczom na nadchodzący rok.
Nowo wybranemu Zarządowi życzymy samych trafnych decyzji w zarządzaniu klubem tj. Stowarzyszeniem Sportów Wodnych Fregata bo tak brzmi pełna nazwa klubu.
Na zdjęciu poniżej skład nowo wybranego Zarządu KSW Fregata i Komisji Rewizyjnej.Dodane przez admin dnia 07 grudnia 2013 21:24:59 15613 Czytań Drukuj
Żnin Finał Pucharu Polski kl.Omega
AktualnościRegaty w klasie Omega które odbyły się w dniach 14- 15 września na Jeziorze Dużym Żnińskim zakończyły rywalizację żeglarzy w Pucharze Polski w klasie Omega sport i standard . Cykl tych regat w tym roku składał się z siedmiu edycji rozgrywanych na akwenach wodnych w : Pszczynie , Dąbrowie Górniczej , Gdańsku , Pucku , Zalewie , Szczecinie i Żninie . W Żninie odbyła się finałowa edycja Pucharu Polski i tu żeglarze walczyli o ostateczny komplet punktów w tym całorocznym cyklu . Zwycięzcami regat w Żninie były załogi.
1. POL 161 - Aquaduo - KSW Hutnik Pogoria 1 z Dąbrowy Górniczej
Bałazy Dariusz -sternik, Brzezinka Krzysztof ,Palka Dawid załoga
2. POL 13 -Anetka- BKŻ Bydgoszcz
Knasiecki Romuald-sternik , Knasiecki Sebastian , Knasiecki Tomasz załoga
3. POL 149-Wodna Pasja- KSW Fregata Pogoria 1 z Dąbrowy Górniczej
Stachurski Radosław-sternik , Siuliński Krzysztof ,Kaczmarowski Mateusz załoga.


Podsumowując cały Puchar Polski w klasie Omega w tym roku .Przedstawiam pierwszą trójkę załóg która stanie na podium i odbierze Puchary za sezon 2013 na podsumowaniu sezonu 2013 Klasy Omega w Koronowie. Ale to jeszcze trochę potrwa.
prezentacja pucharowych załóg na zdjęciu.
A my składamy gratulacje już teraz !

W klasie Omega standard w rankingu na rok 2013 znalazły się w pierwszej dziesiątce trzy załogi z Dąbrowy Górniczej pływające na Pogori 1. i tak kolejno:
Na 2 miejscu uplasowała się załoga POL - 149 -Wodna Pasja- z KSW FREGATA POGORIA 1 Radka Stachurskiego (Krzysztof Siuliński i Mateusz Kaczmarowski).
Kolejne miejsca w rankingu Pucharu Polski klasy omega standard zajęły załogi:
4 Miejsce POL - 161 -AQUADUO- Dariusz Bałazy KSW HUTNIK POGORIA 1
9 Miejsce POL - 134- Aventia - Sławomir Skowron KW LOK ZEFIR
Wszystkim załogom gratulujemy sukcesów!!!

Pełny ranking kl. Omega TUTAJ

Foto z Finału Pucharu Polski omegi TUTAJ
Dodane przez admin dnia 20 września 2013 14:34:10 10019 Czytań Drukuj
Puchar Śląska Goczałkowice 2013
AktualnościNa zalewie Goczałkiowice 31.08-01.09 .2013r. odbyły się regaty o Puchar Starosty Pszczyńskiego . Regaty te to także kolejna edycja Pucharu Śląska w klasie Omega. Organizatorem regat było Górnośląskie Przed¬siębiorstwo Wodociągów Katow¬ice i Starostwo Powia¬towe. Pierwszy dzień regat to rywalizacja między załogami Przedsiębiorstw wodociągowych i to załogi tych firm odebrały trofea za rywalizację w pierwszym dniu regat...
Pierwsze miejsce zajęła załoga reprezentująca PWiK z Dąbrowy Górniczej Pływająca na Wodnej Pasji Pol 149 ze sternikiem Radosławem Stachurskim.
Drugie miejsce zajęła załoga reprezentująca Zaporę Goczałkowice ze sternikiem Andrzejem Morońskim
Trzecie miejsce przypadło także załodze z Zapory Goczałkowice ze sternikiem Gocki Jan.
Drugi dzień regat to kolejna rywalizacja załóg startujących w Pucharze Śląska po rozegraniu trzech wyścigów w dniu 01.09.2013 podsumowano wyniki poszczególnych wyścigów z dwóch dni i wyłoniono zwycięzców. I tak Regaty o Puchar Starosty Pszczyńskiego w klasie omega standard wygrała załoga Radosława Stachurskiego pływająca na Wodnej Pasji POL 149 z Dąbrowy Górniczej z klubu KSW Fregata Pogoria 1.
Drugie miejsce tych regat wywalczył Dariusz Bałazy z załogą z KSW HUTNIK Pogoria1. też z Dąbrowy Górniczej.
Trzecie miejsce to załoga reprezentująca GYC SZKWAŁ JASTRZĘBIE ZDR. ze sternikiem Tomanek Krzysztof.
Dodane przez admin dnia 01 września 2013 20:12:31 8590 Czytań Drukuj
Szkółka żeglarska 2013
AktualnościCiepłe lipcowe dni sprzyjały najmniejszym żeglarzom .
Na Pogorii 1 w Klubie KSW Fregata przez dwa kolejne tygodnie na Optymistach zaczęli swoją przygodę z żeglarstwem najmłodsi adepci sztuki żeglowania. Pod okiem doświadczonego instruktora co dziennie trenowali i zmagali się ze swoimi dziecięcymi słabościami. Pierwsze kroki są zawsze trudne . Ale każdy kolejny dzień przynosił nowe doświadczenie i kolejną przygodę . Umiejętne dawkowanie emocji na wodzie i obycie ze sprzętem - małym Optymistem owocuje prawidłowym utrzymaniem kursu i zmniejsza obawę przed niespodziewaną wywrotką. Chociaż parę ich było. To nikogo nie zniechęciło .Teraz to już szlifowanie umiejętności i zabawa w żeglarstwo.
W niedzielę to jest 21.lipca odbyło się zakończenie szkółki żeglarskiej. Za swoje codzienne dwutygodniowe zmagania z wiatrem , stresem i łódką która nie zawsze słuchała sternika . Młodzi adepci żeglarstwa zostali nagrodzeni . Otrzymali za swoja trudy CERTYFIKAT ukończenie szkółki żeglarskiej wraz z drobnymi upominkami. Miejmy nadzieję że ziarno zostało zasiane . I następne pokolenie wstąpi w poczet braci żeglarskiej.!
Za to że to że szkółka ta mogła się odbyć w tym roku :
Dziękujemy.
Klubowi KW LOK ZEFIR Za udostępnienie łódek typu Optymist do przeprowadzenia tej szkółki . Urzędowi Miasta Dąbrowa Górnicza za wsparcie, aby można było przeprowadzić to szkolenie i zaszczepić bakcyl żeglarstwa wśród najmłodszych . Dziękujemy również instruktorowi Radkowi Jamrozowi że zechciał poświęcić czas dla tych niesfornych maluchów. Oraz rodzicom , dziadkom i wujkom za opiekę w czasie trwania szkółki żeglarskiej.
Zdjęcia ze szkółki żeglarskiej TUTAJ


Dodane przez admin dnia 31 lipca 2013 20:30:54 11137 Czytań Drukuj
Mistrzostwa Ślaska 2013
Aktualności22 - 23 czerwca 2013 roku na Jeziorze Turawskim odbyły się Mistrzostwa Śląska w klasie omega standard. Regaty te zaliczane są również do Pucharu Śląska jako kolejna edycja tego cyklu. Gospodarzem imprezy był Jacht Klub Opolski. W pierwszym dniu regat rozegrano 5 wyścigów. Warunki wiatrowe dopisały, chociaż początkowo prognozy nie zapowiadały wiatru. W niedzielę nie rozegrano żadnego wyścigu brak wiatru i piękna pogoda pozwoliły załogą pobujać się trochę na martwej fali wytwarzanej przez motorówki sędziowskie. Wyniki dnia poprzedniego wyłoniły mistrzowską załogę roku 2013r. I tak Mistrzostwo Śląska roku 2013 w klasie Omega standard zdobyli:
I Miejsce POL - 254 Arkadiusz Sendlewski
II Miejsce POL - 149 Radosław Stachurski
III Miejsce POL - 54 Krzysztof Janiec
Radosław Stachurski, Marek Stachurski i Mateusz Kaczmarowski to załoga pływająca na Wodnej Pasji POL 149 reprezentująca Dąbrowę Górniczą i klub KSW Fregata. Zdobywając
wicemistrzostwo Śląska na zbiorniku w Turawie w roku 2013 udowodniła że wciąż od kilku lat jest na topie w rankingu standardowych Omegowców .
Dodane przez admin dnia 23 czerwca 2013 00:00:00 14166 Czytań Drukuj
Puchar Śląska 2013 ed. czwarta
AktualnościRegaty o Puchar Wójta Gminy Chełm Śląski zorganizowane przez YC "Opty" w Chełmie Śląskim były IV edycją Pucharu Śląska w klasie omega. Planowano rozegranie kilku wyścigów, jednak z powodu słabych, zmiennych warunków wiatrowych rozegrano jedynie jeden w sobotę. W niedzielę załogi wyszły na wodę, ale słaby wiatr wiejący
z różnych kierunków nie pozwolił na rozpoczęcie wyścigów. Załoga Krapkowice Sailing Team oprócz nagrody za zajęcie pierwszego miejsca w regatach, odebrała również Puchar Przedsiębiorstwa Usług Wodociągowych H.K.W. Sp. z o.o, który ufundowano dla najlepszej załogi III wyścigu.

I miejsce POL-165 Andrzej Dembiński

II miejsce Dariusz Bałazy

III miejsce Drobik Paweł

Wiadomość skopiowana ze strony:
Śląskiego Okręgowego Zwiąsku Żeglarskiego
Zdjęcia z tych regat TUTAJ
Dodane przez admin dnia 11 czerwca 2013 19:07:57 11578 Czytań Drukuj
Strona 7 z 13 << < 4 5 6 7 8 9 10 > >>
Fregata na facebooku
Fregata kursy 2024
Highslide JS
Terminy regat - Puchar Pogorii 2024
Highslide JS
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Ankieta
Jak często żeglujesz ?

Często

Od czasu do czasu

Rzadko

Nigdy nie żeglowałem

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Najciekawsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
 z-Mood Theme by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew Š 2003-2004 32353861 Unikalnych wizyt